Co dalej z P&R na Miłostowie

W miniony czwartek, 20 lipca, odbyły się Konsultacje społeczne w sprawie projektu budowy parkingu P&R w okolicy pętli na Miłostowie. Początkowo pod uwagę branych było kilka lokalizacji, na spotkaniu przedstawiono jednak ostateczną wersję. Parking, umożliwiający pozostawienie pojazdu i kontynuowanie podróży transportem publicznym, ma być usytuowany nad ulicą Warszawską, a trzykondygnacyjna konstrukcja pomieści ok. 180 aut. Kierowcy, posiadający kartę Peka mogą pozostawić samochód bez konieczności uiszczania dodatkowych opłat, reszta chętnych będzie zobowiązana do wykupienia biletu w cenie dobowego biletu poznańskiej komunikacji miejskiej, który jednocześnie upoważnia do korzystania z tramwajów i autobusów.

Wszelkie uwagi do projektu można zgłaszać do 31 lipca drogą elektroniczna na adres tz@um.poznan.pl lub pocztą na adres Wydział Transportu i Zieleni UMP, ul. 3 Maja 46, 61-728 Poznań.

Niepokój zebranych wzbudziła informacją, iż w planach jest przekształcenie ulicy Wandy, na odcinku łączącym ulicę Warszawską z Bożeny, w drogę jednokierunkową – możliwy będzie wjazd na osiedle, bez możliwości wyjazdu. Jako Rada Osiedla będziemy starali się zrobić wszystko, co możliwe, aby nie dopuścić do takiej zmiany.

milostowo milostowo2 milostowo3 milostowo4 milostowo5 milostowo6 milostowo7 milostowo8