Lato z Estradą – Lato z AZK

 

Dobiega końca kalendarzowe lato, kończy się też nasz osiedlowy projekt  związany  z 15 wydarzeniami w których mogliśmy wszyscy wspólnie uczestniczyć .

Pandemia nadal trwa, w lipcu i sierpniu zwolniła, ale nie pozwoliła nam na zorganizowanie życia kulturalnego tak, jak byśmy chcieli. Nadal obowiązują przepisy sanitarne krępujące nasze działania, my się jednak nie poddajemy i robimy wszystko, aby mieszkańcy mogli spędzać mile i rodzinnie swój wolny czas.

Już w ubiegłym roku pokazaliśmy namiastkę tego, jak można w inny sposób działać, aby życie kulturalne na osiedlu nie zamarło. Bogatsi o zdobyte doświadczenie postanowiliśmy iść tym samym tropem lecz bardziej odważnie i szerzej . Wszystkie środki przeznaczone na wypróbowane w latach ubiegłych wydarzenia jak : letni wypoczynek dzieci, osiedlowy festyn oraz wyjazdy i spotkania seniorów postanowiliśmy przemianować na wspólny projekt z Estradą Poznańską, agencją L,arte, Pogotowiem Społecznym i  Szkołą 55 pod nazwą:             „ LATO Z ESTRADĄ – LATO Z AZK.  Dodatkowo przekazaliśmy jeszcze Estradzie środki w kwocie 9000 PLN , aby maksymalnie poszerzyć projekt o więcej wydarzeń.

Wszystkie te działania sprawiły, że nasze Osiedle AZK, stało się niekwestionowanym liderem co do ilości wydarzeń, mieliśmy ich 15 , drugie miejsce w skali miasta Poznania  zajęło Piątkowo z 9 wydarzeniami a trzecie Szczepankowo z 8 . Liczby te mówią same za siebie i obrazują skalę działania naszej Rady Osiedla.

Każda wakacyjna sobota oraz kilka niedziel gromadziły tak wielką widownię, że nawet  w największych marzeniach nikt nie pomyślał  o takim odzewie mieszkańców na nasze zaproszenie. Nie było wydarzenia w którym nie uczestniczyło by ponad stu widzów a bywały i takie, gdzie w wyznaczonej strefie jaką musieliśmy tworzyć z uwagi na przepisy sanitarne brakowało miejsc i reszta chętnej widowni oglądała spektakle z poza niej.

Areną większości wydarzeń był nasz zrewitalizowany Park przy Browarnej, tutaj najczęściej spotykały się dzieci. Mieliśmy też spektakle i koncerty na polanie za Browarną Przystanią a ostatni koncert dla seniorów i nie tylko na Polanie Mycielskich w Kobylepolu

Radość dzieciaków, podziw starszej widowni i seniorów dla artystów i ich profesjonalizmu były wyrazem zadowolenia z zaproponowanej formy spędzenia wolnego czasu a podziękowania dla wszystkich zaangażowanych w formie braw było najlepszą zapłatą za włożoną pracę.

W tym miejscu chciałbym podziękować wszystkim mieszkańcom i gościom za tak liczny udział w naszych wydarzeniach  jednocześnie zapewniając, że będziemy kontynuować ten kierunek działań w przyszłości

Szczególne podziękowania w imieniu Rady Osiedla składam wszystkim zaangażowanym w ten projekt, nie byłoby tyle radości gdyby nie : Estrada Poznańska, Pogotowie Społeczne, Szkoła SP55 oraz L,arte.

Bardzo serdecznie wszystkim dziękuję i zapraszam wszystkich do współpracy w przyszłym roku.

 

Mieczysław Wachowiak                                                    

  Przewodniczący                                                                                        

  Rady Osiedla  AZK