Dolina Szklarki

Szanowni mieszkańcy Osiedla AZK.

Rada Osiedla AZK odpowiada na pytanie nurtujące od wielu dni  mieszkańców naszego osiedla a dotyczące częściowego zagradzania  Doliny Szklarki.

Upowszechnianie rzetelnej wiedzy o ekosystemach leśnych, funkcjach lasu, zrównoważonej gospodarce leśnej oraz kształtowanie postaw i podnoszenie świadomości w zakresie odpowiedzialnego korzystania z zasobów leśnych to jeden z priorytetów, które powinno przekazywać się już  od najmłodszych lat.

Warsztaty  plastyczne na świeżym powietrzu , w trakcie których dziecko poznaje kształty, fakturę i kolory liści drzew i krzewów to pomysł na uruchomienie na naszym terenie Doliny Szklarki , takich właśnie warsztatów dla przedszkolaków. Grupa wychowawców przedszkolnych, dostała zezwolenie od Miasta Poznania na wydzierżawienie częściowego terenu Doliny Szklarki na takowe warsztaty przedszkolne. Teren zostaje zagrodzony ze względu na bezpieczeństwo przedszkolaków przed grasującymi na naszym terenie dzikami.

Nie będzie żadnej trwałej zabudowy tego terenu , będą dodatkowe posadzenia różnorodnych gatunków krzewów i drzewek ! Będzie utrzymany porządek , który do tej pory dawał wiele do życzenia. Organizatorzy tego przedsięwzięcia będą współpracować z Radą Osiedla i organizować wspólnie ciekawe spotkania również dla naszych dzieci z osiedla AZK. Rada Osiedla AZK zawsze będzie popierać takie ciekawe inicjatywy , które mogą wnieś wiele dobrego dla naszego leśnego krajobrazu i dla dobra mieszkańców naszego osiedla AZK.