Kobylepole n/ż – wkrótce ruszy budowa przystanku

W wyniku działań Rady Osiedla Antoninek-Zieliniec-Kobylepole wkrótce rozpocznie się przebudowa przystanku autobusowego Kobylepole n/ż. Dzięki temu korzystanie z przystanku będzie wygodniejsze, a dojście do niego – bezpieczniejsze niż dotychczas. Zarząd Dróg Miejskich przekazał projekt tej inwestycji.
Zakłada on wybudowanie dwóch platform przystankowych o wysokości umożliwiającej wchodzenie do autobusów osobom niepełnosprawnym i wyposażenie ich w wiaty chroniące przed deszczem. Ponadto północy przystanek (w kierunku Ronda Rataje) ma zostać przesunięty w stronę ulicy Wilczej i umieszczony naprzeciwko przystanku w kierunku Darzyboru. Planowana jest także budowa chodnika łączącego przystanek z ulicą Wilczą oraz odsunięcie przejścia dla pieszych od tejże (obecnie przejście znajduje się zbyt blisko skrzyżowania). Chodnik po północnej stronie ulicy Kobylepole zostanie oddzielony od istniejącego rowu barierką.
Rada Osiedla przeznaczyła na tę inwestycję 50 000 złotych. Wierzymy, że będzie ona ułatwieniem dla pasażerów autobusów kursujących przez Kobylepole.

projekt kobylepole