projekt „SENIORZY W KONTAKCIE”

Drodzy Seniorzy!

Zapraszamy na BEZPŁATNY cykl warsztatów internetowych połączonych z indywidualnym doradztwem i aktywnością na grupie FACEBOOK w ramach projektu „SENIORZY W KONTAKCIE”. Wydarzenie to jest finansowane w całości z budżetu Miasta Poznania.

UWAGA! Wśród uczestników warsztatów rozlosujemy inteligentne opaski, czyli tzw. smartbandy!

Jeśli jesteś poznańską seniorką lub poznańskim seniorem i chcesz poznać ciekawych ludzi przez internet, lepiej komunikować się przez internet, poznać tajniki Faceboka czy wziąć udział w ciekawych warsztatach z różnych dziedzin – to nasz projekt jest właśnie dla Ciebie!

 

Tematyka cyklu warsztatów (11 marca – 19 kwietnia):

  • obsługa przez seniorów platformy komunikacji internetowej Messenger i portalu społecznościowego Facebook,
  • ZDROWY SENIOR – profilaktyka zespołów bólowych kręgosłupa, ergonomia w służbie seniorów, zrozumieć Alzheimera,
  • korzystanie z usług e-administracji dla seniorów,
  • język angielski dla seniorów!

Na naszej stronie www.jestesmyinplus.pl znajduje się pełna lista warsztatów wraz z datami i godzinami oraz harmonogram doradztwa indywidualnego dla osób 60+ z terenu Poznania.

Pierwszy warsztat online rozpoczynający projekt odbędzie się już w czwartek 11 marca od godz. 12:00.

Warsztat online: M JAK MESSENGER. Podstawowe i zaawansowane użyteczności komunikatora internetowego, które pomagają pozostać w kontakcie ze znajomymi.

 

Celem spotkania jest przedstawienie podstawowych i zaawansowanych zagadnień dotyczących obsługi komunikatora internetowego Messenger oraz tych opcji na Facebooku, które umożliwiają łączenie się w grupy, podejmowanie dyskusji (pokoje) i w konsekwencji nawiązywanie relacji. Po przejściu szkolenia seniorzy zostaną przygotowani do integracji poprzez social media (specjalna grupa na Facebooku).

Tuż po warsztacie od godz. 14.00 do godz. 16.00 odbędzie się w sposób zdalny doradztwo indywidualne dla seniorów.

Ten warsztat, a także każdy kolejny z cyklu będą całkowicie BEZPŁATNE, nie trzeba się na nie zapisywać, wystarczy wejść na stronę www.jestesmyinplus.pl i w danym dniu wybrać odpowiednie wydarzenie.

Organizatorem projektu „SENIORZY W KONTAKCIE” finansowanego z budżetu Miasta Poznania jest Stowarzyszenie Rozwoju Lokalnego IN PLUS.

Serdecznie pozdrawiamy i zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowym harmonogramem projektu na stronie: www.jestesmyinplus.pl.

 

Zespół projektu „SENIORZY W KONTAKCIE”

Telefony kontaktowe: 519 171 041 lub 693 288 503