Szanowni Mieszkańcy! 2021

Szanowni mieszkańcy Osiedla AZK

Nadeszła wiosna 2021; wszyscy mieliśmy nadzieję, że ten rok będzie już normalny. Tak się jednak nie stało. Szaleje pandemia ze wzmożoną siłą a my zmuszeni jesteśmy planować nasze wydarzenia kulturalne na 2021 rok.

Mając doświadczenie z ubiegłego roku rozpoczęliśmy działania, które mają dać wszystkim choć namiastkę normalności. Schemat naszych działań w obrębie kultury na osiedlu będzie podobny do ubiegłorocznego. Nie możemy pozwolić aby żadna złotówka  była oddana do miasta z uwagi na brak możliwości organizacji wydarzeń. Z uwagi na pandemię nie będzie osiedlowego festynu, nie będzie organizowany letni wypoczynek dzieci . Zmuszeni jesteśmy do rezygnacji z tak atrakcyjnych wyjazdów i spotkań przy kawie emerytów i rencistów.

Mamy jednak szereg innych atrakcyjnych pomysłów, które pozwolą nam wszystkim choć na chwilę zapomnieć o rzeczywistości.

Przy zachowaniu wszelkich warunków sanitarnych i obostrzeń z uwagi na panującą pandemię, mamy zamiar zorganizować co najmniej 10 wydarzeń dla dzieci z osiedla w formie teatrzyków z warsztatami i koncertów.

Dla dorosłej społeczności  planujemy zorganizować 2 duże koncerty zamiast festynu a dla naszych seniorów również 2 duże koncerty dedykowane specjalnie dla nich z muzyką ich młodzieńczych lat.

Proponowana forma wspólnego spędzania czasu w ubiegłym roku się bardzo sprawdziła, czego dowodem może być frekwencja na wszystkich wydarzeniach. Dlatego jesteśmy przekonani, że i w tym roku wszystko się nam uda.

Planujemy, aby wszystkie nasze przedsięwzięcia odbywały się w miesiącach letnich a każdy wakacyjny weekend był wypełniony kulturą na osiedlu.

Z wiosennymi pozdrowieniami dla wszystkich mieszkańców oraz z najlepszymi życzeniami zdrowia , spokoju i spełnienia wszelkich marzeń z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych

Mieczysław Wachowiak

Przewodniczący RO AZK